Tiny House na klíč: Co to znamená a jaký je proces?

Tiny House na klíč: Co to znamená a jaký je proces?

Už jste někdy slyšeli o Tiny House? Tento trend se do České republiky dostal z Ameriky. Už na začátku dvacátého století se Američané zajímali o to, jak bydlet úsporněji a na menší ploše. Velkou popularitu tento způsob bydlení opět získal koncem 20. století a drží se dodnes díky své udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Co je to Tiny House na klíč? Jak v něm bydlet celoročně? A je možné si pořídit tento dům bez hypotéky? Na to se podíváme v tomto článku.

Obsah článku

 • Co je to Tiny House na klíč?
 • Z jakých variant si můžete vybrat?
 • Tiny House – celoroční jako celoroční bydlení? Přinášíme vám několik rad

Co je to Tiny House na klíč?

Tiny jsou je v podstatě malý dům, ve kterém ale můžete žít plnohodnotně jako ve velkém domě. Je složen z hranolové konstrukce včetně zateplení a vnitřního dřevěného obkladu. Součástí je také vnější odvětraná fasáda a veškeré rozvody vody a elektřiny. Střešní krytina je vzhledem k nízkému sklonu tvořena asfaltovými pásy. Stavba je dodávána včetně povrchové úpravy. Na tu je použita lastura, která vyniká barevnou stálostí a trvanlivostí.

Jsme si jistí, že vás překvapí, co vše se do Tiny House vejde. Za cenu do 1 000 000 získáte vybavený dům s nízkými náklady na energie a údržbu. Navíc je vhodný i pro celoroční obývání. To vše na pouhých 25 m2. Tiny House samozřejmě můžete využít jako jógové studio, pracovnu nebo třeba malé soukromé wellness. A jak dlouho trvá výstavba? Do dvou až tří týdnu vám předáme klíčky. Tiny house. Stačí si jen vybrat variantu.

Z jakých variant si můžete vybrat?

AFC Servis DC a.s. nabízí celkem dvě varianty, ze kterých si můžete vybrat – typ Skořepina a Ořech. V čem se mezi sebou liší?

Skořepina

Jedná se o nevybavený dům ovšem se všemi rozvody elektrické energie a vody. Je také plně zateplený s tloušťkou stěny 320 mm. Máte na výběr ze dvou velikostních variant. Více informací naleznete na těchto stránkách

Ořech

Zde se jedná o plně vybavený dům. Výstavbu budete navíc moci konzultovat s odborníky. Proběhne tak konzultace, obhlídka místa výstavby, vytýčení stavby a celková výstavba. Samozřejmostí jsou rozvody elektrické energie a vody. Dům je zateplený. Dostanete také kompletní nábytkové vybavení, kuchyňský kout a WC. I zde máte možnost si vybrat ze dvou velikostních variant. Více informací naleznete zde.

Tiny House – celoroční jako celoroční bydlení? Přinášíme vám několik rad

Pokud v domku plánujete bydlet celý rok, určitě se vám budou hodit tyto rady do začátku:

  • Staňte se minimalisty – Musíte počítat s omezeným prostorem pro vaše věci. Není tu tedy prostor na zbytečnosti
  • Nezapomeňte na úložné prostory – Ty jsou klíčové pro život v minimalistickém domě. Dobře si tak rozmyslete „kam se co vejde.“
  • Zajistěte si spolehlivou izolaci stěn, stropů a podlah – Vyhnete se tak nepříjemným nízkým teplotám. V Tiny House od AFC Servis DC a.s. vám teploty nebudou dělat problém.
  • Zapojte se do komunity a ptejte se – Na sociálních sítích je mnoho uživatelů, kteří rádi sdílí své zkušenosti. Staňte se tedy součástí těchto komunit a diskutujte s dalšími obyvateli Tiny House. Můžete se také podívat na často kladené dotazy zákazníků.

Věříme, že vám tento článek poskytl informace o tomto novém trendu v bydlení. Doporučujeme navštívit stránky Dům bez hypotéky, kde najdete více informací o Tiny House na klíč. Nezapomeňte se podívat i na různé modely těchto domů. Ve spolupráci s ním mohl tento článek vzniknout. Přejeme vám příjemné bydlení.

Tiny House
Skořepina
(nevybavený dům)

Tiny House
Ořech
(vybavený dům)